16.052022

Nowość - Tłoki METEOR-PISTON OFF-ROAD
MOTOR-LAND

MOTOR-LAND
Aktualności

NOWOŚĆ

 TŁOKI METEOR-PISTON OFF-ROAD


Z radością informujemy, że nasza oferta poszerzyła się o serię tłoków OFF-ROAD od firmy METEOR-PISTONDokładnie w 1952 roku na przedmieściach Mediolanu, w małym zakładzie produkcyjnym, Alfredo Zago rozpoczął produkcję zamienników tłoków do popularnych, małolitrażowych silników spalinowych produkcji Piaggio i Lambretta. Swoje tłoki sprzedawał pod marką Meteor a dzięki ich niesamowicie wysokiej jakości szybko zyskały  uznanie na rodzimym rynku.


70 lat później Meteor-Piston jest potentatem na światowym rynku a jego produkty używane są przez wielu producentów pojazdów jako tzw. OEM czyli części pierwszego montażu. Od kilkunastu lat produkty Meteor dostępne są także dla polskich użytkowników i doskonale sprawdzają się jako wysokiej jakości zamienniki części oryginalnych.


Meteor-Piston to jednak nie tylko standardowe tłoki do pojazdów codziennego użytku, Meteor-Piston Racing to wysoce wyspecjalizowane produkty stworzone specjalnie do wysilonych silników motocykli off-road.


Własny dział badawczo-rozwojowy, odlewania  aluminium oraz ogromny park najnowocześniejszych, cyfrowych obrabiarek CNC pozwalają Meteor-Piston produkować precyzyjne, niesamowicie wytrzymałe i niezawodne tłoki które  doskonale sprawdzają się w  sporcie.


Co czyni je tak wytrzymałymi? To najnowsze technologie stosowane w procesie produkcji:powlekanie powierzchni bocznych tłoka powłoką Mylokote 7409 zawierającą redukujący tarcie dwusiarczek molibdenu


anodowanie punktów szczególnie narażonych na niszczące działanie tarcia i temperatury czyli denko tłoka, rowki pierścieni oraz wewnętrzna powierzchnia otworów sworznia tłoka


denko tłoka oraz obrzeża otworów sworznia pokryto ceramiczną powłoką która równomiernie rozprowadza ciepło eliminując tym niekorzystny wpływ punktowej rozszerzalności cieplnejWyczynowe tłoki Meteor Piston Racing  do najpopularniejszych marek pojazdów takich jak KTM, Yamaha, Honda, Kawasaki, Suzuki dostępne są od teraz w naszej ofercie i już dziś możecie je Państwo zamawiać.


Poniżej prezentujemy katalog i jak zawsze zapraszamy na zakupy.


 

KATALOG METEOR-PISTON OFF-ROAD

 


Pozdrawiamy

MOTOR-LANDmotor-land.com.pl